Режим работы:Пн-Вс 9.00-21.00
Адрес:ул. Ревуцкого 18, оф. 73

Проектна документація

Стандартне планування квартири може не влаштовувати власника, тому все частіше звертаються клієнти з бажанням провести перепланування. У перепланування квартири може входити різання прорізів в стінах і перекриттях. Такі роботи повинні виконуватися тільки кваліфікованими спеціалістамі.Дело в тому, що при проектуванні будівлі, кожній стіні, що сприймає навантаження, відводиться певна роль, тому після різання прорізу потрібно компенсувати втрату її здатності по міцності і стійкості, посиливши отвір металоконструкцією.

Головні причини, за якими необхідно робити розрахунок посилення:

Стіна навантажена - на стіну спираються поверхи, розташовані вище, або дах, якщо це останній поверх.
Прорізається досить велика частина стіни - демонтаж навіть невеликої ділянки стіни, послаблює простінок.
Оцінка матеріалу, з якого виконана стіна - для кожного типу матеріалу (моноліт, цегла, ЗБВ панелі) потрібні певні типи посилення прорізу.
Це вбереже вас від установки посилення, яке, може бути недостатнім для ваших умов, або від установки надмірного посилення, а значить і зайві фінансові витрати.

Нехтувати цими вимогами не варто. У тому випадку, якщо в подальшому Вам знадобиться виконати з квартирою будь-які нотаріальні дії (продаж, дарування тощо), перепланування буде визнана незаконною і на власника буде накладено штраф.
Також проект допомагає уникнути додаткових витрат, тому що в проект буде закладений оптимальний метал і його кількість.

Розрахунок і вартість посилення прорізів

В процесі підготовки проекту перепланування проводяться інженерні розрахунки. Важливим етапом тут є розрахунок посилення прорізів, на підставі якого розробляється відповідний розділ проектної документації. Інженер-проектувальник, отримавши дані технічного висновку про можливість перепланування, робить на їх основі необхідні розрахунки, в разі необхідності, виїжджає на об'єкт для додаткових вимірів і досліджень.

Після обробки всієї інформації розраховується відповідний тип посилення, викреслюються схеми, формулюються рекомендації щодо порядку проведення робіт, що використовуються інструментам, зварюванні і кріпленню, а також включенню металоконструкцій в роботу (монтаж на розчин, зачеканення і т.ін.).

Креслення посилення прорізу Графічною частиною розділу з різання і посилення прорізу є докладні креслення по осях з поясненнями:
вид самого отвору щодо його місця в стіні, верхніх і нижніх перекриттів, зовнішніх стін (зовнішньої стінової панелі), стояків опалення, а також із зазначенням основних геометричних розмірів, схема посилення металом, з розмірами (загальні габарити, крок кріпильних елементів). При зображенні конструкцій виконується фронтальний вид і вид зверху, а також розрізи.

Всі креслення супроводжуються виносками, які можуть уточнювати додаткові параметри: розміри і тип кріплення, перетину і розміри металевих профілів і ін.

Матеріали стін позначаються різними видами ліній штрихування.
виконується креслення деталировки вузлів посилення.
Посилення отворів необхідно для збереження і збільшення міцності стіни після часткового демонтажу. Для посилення отворів застосовуються спеціальні металоконструкції: куточки, швелери і ін., З подальшим замонолічуванням.
при виконанні проекту отвору враховуються всі норми ДБН, враховуються необхідні відступи і висоти, що в подальшому допоможе уникнути проблем з інспекціями.