Як і чим різати бетонний блок
В ході будівництва робота з бетонними блоками звичайна справа. Для такої роботи в хід може застосовуватися як звичайний інструмент ручного типу, так спеціальні професійні машини. А саме: ручний різьбяр, швонарезчик канатна і стенорезной машина, спеціальна пила. Але, в будь-якому випадку такий процес принесе не тільки багато шуму, але і пил. Виходячи з цього, варто добре подумати, яким методом краще різати бетонний блок.
Два методу різання блоку з бетону:
Сухий метод. Таким методом досягти великої глибини практично не можливо. Вся справа в постійному нагріванні пилки. Та й зробити ідеально рівний шов теж не вийде. Постійна пил, в величезному її кількості вимагатиме частих перерв у роботі, щоб почекати поки вона осяде і буде хоч щось видно.
Вологий метод. Він вважається максимально якісним, швидким і з утворенням мінімальної кількості пилу. Для цього є спеціальний інструмент, в ході роботи якого вода постійно поставляється на диск, змочуючи його і прибираючи при цьому пил. Його ще одним плюсом є той факт, що ніякого додаткового охолодження для інструменту вже не знадобиться.
Так ж є лазерна (лазер гріє поверхню) різання по бетону і плазмова (прогрів поверхні відбувається через жатого плазмового кола.). Лазерну нарізку, як і плазмову практично не застосовують з того, що такий метод дуже дорогий.
Нюанси в ході роботи з порізкою бетонного блоку
Наявність базальту і кварцу сприяють швидкому пришестя диска в непридатність.
Процес повільної різання буде відбуватися в випадках з великою фракцією наповнювача, який є в бетонному блоці.
Потужність ручного інструменту залежить від його розмірів.
Перед тим, як приступити до роботи, потрібно зробити пробний надріз (1 см).
Есть диски різного виду: для твердих матеріалів і для свіжих.
В випадках з сухим методом різання сам диск з інструменту потрібно вийняти і остудити.
Алмазна коронка - для ідеально рівних швів.
Відомості про безпеку.